Арбен Шаќири: Со Пановски ќе направиме „чуда“ доколку ја добиеме довербата од граѓаните на локалните избори

1 min read

 Со носителот на листата за советници, микробиологот Никола Пановски, може да направиме „чуда“ по локалните избори доколку ја добиеме довербата од граѓаните, соопшти Арбен Шаќири, кандидатот на ДОМ и ЛДП за градоначалник на Скопје во гостување на емисијата „Студио 10“.

Стабилен, паметен е и предизвик е да се работи со таков човек, можам да кажам слободно дека и тој е рокер. ЛДП го номинира него, а за мене понудата е од ДОМ. Луѓето дојдоа со молба, ајде да понудиме гратска нормална варијанта, вели Шаќири. 

Шаќири се осврна и на културата, односно како и зошто не станал директор на Младинскиот културен центар (МКЦ) и дали тоа е причината за која се кандидира за градоначалник на Скопје.

„МКЦ е единствената паметна работа што како градоначалник Шилегов ја направил, тоа што не ме назначи за директор“, изјави Шаќири на гостувањето во емисијата

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Адеми со асистенција се врати по повредата

Следно

Околу 60.000 луѓе останаа без електрична енергија во Канада поради ураганот Лари

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian