ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО | Се појавија снимки од безбедносните камери: Страв и паника во првите моменти од трагедијата во Тетово

1 min read

Денеска на социјалната мрежа Тик Ток се појави видео, снимено од безбедносните камери на тетовската болница, на кое може да се видат првите моменти од пожарот во модуларната ковид-болница во Тетово, несреќа којашто ја потресе македонската и светската јавност.

На видеото е видливо со каква стравична брзина се шири пожарот, а може и да се забележи и паниката и стравот кај болничкиот персонал кој прави сè за да спаси што е можно повеќе пациенти.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ѓоковиќ за влакно избегна нова дисквалификација во Њујорк, за малку ќе удреше момче кои ги собира топките

Следно

МЗ: 80 проценти од новите случаи и 84 отсто од хоспитализираните со ковид-19 се невакцинирани

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian