Следната седмица средба Макрон-Меркел во Париз

1 min read

Францускиот претседател Емануел Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел ќе се сретнат на 16 септември во Елисејската палата, седиштето на францускиот претседател.

Двајцата лидери ќе се состанат за да разговараат, меѓу другото, за ситуацијата во Авганистан.

Во соопштението се додава дека другите теми за дискусија ќе се движат од ситуацијата во Шахел до претстојното француско претседателство со Европската унија.

извор МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Роналдо е фабрика за пари: Јунајтед веќе го исплати трансферот на Португалецот

Следно

Гостиварска Апелација му го укина притворот на Кичеец, се враќа на издржување на затворската казна

Latest from Blog

Челси го купува Кунде

Дефанзивецот на Севиља, Жил Кунде ќе биде првото заилување на Челси откако ќе биде официјализирана продажбата

MacedonianEnglishAlbanian