Син сам го зел телото на почината мајка од тетовската ковид-болница, случајот пријавен во полиција

1 min read

Тетовската полиција добила пријава дека ноќеска од клиничката болница човек сам ја зел својата мајка почината од Ковид-19 и ја однел со возилото. Настанот се случил околу неколку минути пред полноќ. 

работена во Инфективното одделение на тетовската Клиничка болница во СВР Тетово пријавила дека едно лице дошло, ја зело и потоа во возило форд” ја ставило наводно неговата мајка, претходно почината од „ковид -19″ и со возилото се оддалечило од местото. Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот, информира Марјан Јосифоски, портпаролот на тетовската полиција.

Починатата жена е на 72 години. Во текот на денот Ковид центарот информираа дека имаат само смртен случај на починато лице поради коронавирус.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мурињо навистина е „специјален“, викендов ќе го има 1000. натпревар како тренер

Следно

Во штипските училишта досега девет ученици позитивни на коронавирусот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian