Пендаровски: Кога јас би бил во таква позиција, веднаш би поднел оставка од морални причини

1 min read

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за „360 степени” вели дека доколку тој би бил во таква позиција, веднаш би поднел оставка од морални причини по пожарот во ковид центарот во Тетово.

– Ако зборуваме за кривична или правна одговорност, би почекал да заврши истрагата. Но, ако ме прашувате лично, кога не дај боже, би бил јас во таква ситуација, не би чекал ниту секунда, веднаш би поднел оставка од морални причини, вели Пендаровски во интервјуто што вечер ќе биде емитувано на телевизија „Алсат”. 

 

 

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО: Како изледа денот на македонските репрезентативци кога имаат натпревар во квалификациите

Следно

Талибанците го преименуваа аеродромот во Кабул

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian