Лука Модриќ идното лето се сели во Манчестер сити?!

1 min read

Каталонскиот „Ел Насионал“ пишува дека Манчестер сити ја следи ситуацијата со договорот на Лука Модриќ во Реал Мадрид бидејќи хрватскиот репрезентативец е голема желба на Пеп Гвардиола.

Договорот на Модриќ со Реал Мадрид истекува на крајот од сезоната и сè уште не се започнати преговорите за нов, така што Хрватот од јануари ќе може да преговара со заинтересирани екипи и да потпише преддоговор и на лето да си замине како слободен играч.

Според „Ал Насионал“, Гвардиола и Сити планираат да му понудат на Модриќ една сезона да одигра за „граѓаните“, а потоа да се замине во САД и да игра за Њујорк сити кој исто така е во сопственост на шеикот од Обединетите Арапски Емирати.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Јапонскиот министер за вакцинација во трка за премиерската функција

Следно

Во Црна Гора нови ковид мерки, приоритет вакцинацијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian