Груби: Кога доаѓаш од народот, не постои начин да постапиш поинаку

1 min read

По оставките на владините функционери, реакциите на јавните личности се бројни!

Првиот заменик претседател на владата на Реублика Северна Македонија, Артан Груби на својот официален фејсбук профил напипа:

“Кога доаѓаш од народот, не постои начин да постапиш поинаку.

И Илир и Флорин нема да престанат со нивниот придонес за граѓаните и општеството.

Тие се со нас и блиску до граѓаните.

Дури и вечерва ќе ги најдете на должност, помагајќи им на пациентите без оглед на нивната јавна функција,” напиша Груби.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Браќата Њокас од Металург се селат во Вардар

Следно

Португалија прогласи тридневна жалост за смртта на поранешниот претседател Сампајо

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian