Заложничка драма во Англија: Напаѓач зазеде бензиска пумпа, едно лице е повредено

1 min read

Најмалку едно лице е повредено денеска кога вооружен напаѓач зеде заложници на бензинска пумпа во британскиот град Бристол.

Напаѓачот, вооружен со нож, ги принуди вработените во бензинската пумпа да влезат во една просторија, објави Скај њуз.

Преговарачки тим на полиција се наоѓа на местото на инцидентот, обидувајќи се да ја заврши заложничката криза на безбеден начин, пренесува Би Би Си.

Повреденото лице е пренесено в болница и не е во животна опасност.

Полицијата го блокираше делот од градот каде што се наоѓа бензинската пумпа, наведува Би Би Си. 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Македонците го направија најголемото изненадување во квалификациите за СП 2022

Следно

Владата прогласи тридневна жалост

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian