Вучиќ: Србија е спремна да и даде братска помош на Северна Македонија

1 min read

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска испрати сочувство до семејствата на жртвите од пожарот во Тетово, велејќи дека Србија ја споделува огромната болка со македонскиот народ и дека е подготвена да обезбеди братска помош за земјата, пренесува Блиц.

Вучиќ на претседателскиот профил на Твитер напиша дека е шокиран од веста за пожарот во тетовската болница.

„Делиме огромна болка со македонскиот народ, спремни сме да дадеме братска помош. Во мое и во името на сите Срби, испраќам сочуство до семејствата на настраданите и на сите Македонци“ напиша Вучиќ.

„Слободен печат“ дознава: Нема жртви меѓу медицинскиот персонал, 10 лица се извадени живи од огнот

ВИДЕО | Детали за пожарот во Тетово: Над 30 пожарникари со 7 возила интервенираат, извадени се починатите пациенти

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ОЈО: Продолжува увидот по пожарот во модуларната болница во Тетово, обдукција на 14 починати

Следно

ОЈО: Обдукција на 14 починати, продолжува увидот по пожарот во модуларната болница во Тетово

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian