Во ковид-центарот во Тетово имало 26 пациенти, 14 загинаа, 12 се префрлени во тетовската болница

1 min read

Министерството за здравство соопшти дека во вчерашниот пожар во ковид – центарот во Тетово загинаа вкупно 14 лица.

Во ковид – центарот за време на пожарот, како што се посочува, имало вкупно 26 пациенти, останатите 12 се на лекување во тетовската болница и се надвор од животна опасност.

-Нема настрадани здравствени лица, неколкумина се со полесни повреди, информираат од Министерството и изразуваат сочувство до семесјтвата на загинатите и длабоко жалење за страотната несреќа.

Од Министерството потенцираат дека во текот на денот постојано ќе информираат за сите нови детали околу случајот и апелираат медиумите и граѓаните да ги следат официјалните информации и да се воздржат од шпекулации за овој немил настан.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бугарскиот министер за надворешни работи упати сочувство за трагедијата во Тетово

Следно

Чартер летот со германските репрезентативци принудно слетал во Единбург

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian