Владата прогласи тридневна жалост

1 min read

Владата на денешната седница донесе одлука за прогласување тридневна жалост поради пожарот во модуларната болница во Тетово во кој животот го загубија 14 лица.

Денот на жалост почнува денеска, а ќе трае до сабота – 11 септември.

Тридневна жалост од денеска прогласи и Советот на Општина Тетово.

Извор: МИА

Очевидец: Страшно беше, се слушаше пукање од внатре – го гаснев пожарот, други ги спасуваа луѓето

Пожарот настанал затоа што се обидувале да реанимираат девојче и пукнал штекер, сведочи тетовчанка за „Слободен печат“

ФОТО+ВИДЕО: Тетово сѐ уште мириса на чад, на местото на трагедијата засилено полициско обезбедување

Роднина успеал да спаси свој близок од пожарот во Тетово

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Заложничка драма во Англија: Напаѓач зазеде бензиска пумпа, едно лице е повредено

Следно

ВИДЕО: Градоначалничката на Тетово Теута Арифи бара расчистување на случајот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian