ВИДЕО: Заев и Ахмети дочекани со свиркања при вчерашната посета на опожарената болница во Тетово

1 min read

При посетата на опожарената модуларна болница во Тетово, премиерот Зоран Заев заедно со неговиот коалициски партнер Али Ахмети беа пречекани со свиркања од страна на собраните граѓани во близина на пожарот, објави ТВ Клан.

Инаку, страотниот пожар кој синоќа ја зафати модуларната ковид болница во Тетово одзеде 14 животи, а 12 лица се повредени и се наоѓаат вон животна опасност

 

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Суецкиот канал кусо беше блокиран откако еден брод се насука

Следно

 Австралија прими 3.500 луѓе од Авганистан

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian