ВИДЕО | Советот на Општина Тетово прогласи тридневна жалост

1 min read

Советот на Општина Тетово прогласи тридневна жалост поради трагедијата која се случи синоќа во тетовската модуларна болница, сподели денес градоначалничката на Тетово, Теута Арифи на прес-конференција. Тaa изрази сочуство до семејствата на починатите и порача од институциите да ја продолжат истрагата.

– Во секое време кога ќе добиеме информации, ќе ги споделиме. Да се заблагодарам на сите сограѓани и на сите наши пријатели и во регионот и пошироко, кои се јавија и изразија подготвеност да помогнат, рече Арифи.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Трагедијата во Тетово го потресе регионот: Пораките со сочувство пристигнуваат од сите страни

Следно

Инфантино не исклучува одржување Светско првенство на секои две години

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian