ВИДЕО: Градоначалничката на Тетово Теута Арифи бара расчистување на случајот

1 min read

Градоначалничката на Тетово Теута Арифи, откако Владата денеска прогласи тридневна жалост поради синоќешниот инцидент со пожарот во тетовска модуларна ковид болница во кој загинаа 14 лица, денес побара надлежните органи да го расчистат случајот.

Очевидец: Страшно беше, се слушаше пукање од внатре – го гаснев пожарот, други ги спасуваа луѓето

Пожарот настанал затоа што се обидувале да реанимираат девојче и пукнал штекер, сведочи тетовчанка за „Слободен печат“

ФОТО+ВИДЕО: Тетово сѐ уште мириса на чад, на местото на трагедијата засилено полициско обезбедување

Роднина успеал да спаси свој близок од пожарот во Тетово

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Владата прогласи тридневна жалост

Следно

Јапонија ја продолжува вонредната состојба до крајот на септември

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian