Совет на амбасадори: Надлежните да дадат детални информации за причините за пожарот во модуларната болница во Тетово

1 min read

Советот на амбасадори соопшти дека очекува надлежните институции на државата да дадат со детални информации пред јавноста за причините кои доведоа до пожарот во модуларната болница во Тетово.

– Советот на амбасадори со голема болка и тага ја прими веста за пожарот во модуларната болница за ковид-19 во Тетово каде имаше загинати и повредени лица. Советот на амбасадори на семејствата на загинатите во пожарот им упатува најдлабоки сочуства и болката и тагата ја дели со нив и на повредените им посакува брзо и успешно закрепнување, стои во соопштението.

Извор: МИА

„Слободен печат“ дознава: Нема жртви меѓу медицинскиот персонал, 10 лица се извадени живи од огнот

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Голден Арт КЛ7: Доколку не се преземат мерки од РФМ, првенството ќе се смета за нерегуларно

Следно

Дали на САД им се заканува банкрот?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian