Сочувство и солидарност од Грција до Северна Македонија по пожарот во тетовската болница

1 min read

Сочувство до семејствата на загинатите и солидарност до народот и владата на Северна Македонија по синоќешниот пожар во модуларната болница во Тетово, изразија, преку „Твитер” од Министерството за надворешни работи на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

– Нашите мисли се со жртвите од ужасниот пожар во болничката единица во Тетово и со сите погодени од оваа трагедија. Го изразуваме нашето искрено сочувство до семејствата на жртвите и нашата солидарност до народот и Владата на Северна Македонија, напишаа од грчкото МНР.

Извор: МИА

ВИДЕО | Детали за пожарот во Тетово: Над 30 пожарникари со 7 возила интервенираат, извадени се починатите пациенти

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Сочувство од Европската Унија за жртвите во Тетово

Следно

Во Подгорица продолжува меѓународното претставување на „Три сестри и Наташа П.“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian