Од утре повисоки дневни температури, за викендот локално дожд

1 min read

УХМР најавува дека следните денови времето ќе биде со повеќе сончеви периоди, а од утре се очекува дневните температури да бидат значително повисоки. За време на викендот ќе има и услови за слаб локален дожд, претежно во планинските подрачја, а во недела и услови за ретки грмежи.

Утре минималната температура ќе биде седум, а максималната дневна 30 степени. Во сабота ќе биде до 31, додека во вторник и среда идната недела до 33 степени.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Англичаните добија свирежи поради клекнувањето, воодушеви гестот на Левандовски

Следно

Очевидец: Страшно беше, се слушаше пукање од внатре – го гаснев пожарот, други ги спасуваа луѓето

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian