Германскиот министер Рот изрази сочуство за жртвите во пожарот во Тетово

1 min read

Германскиот министер за Европа, Михаел Рот во објава на Твитер изрази сочуство до семејствата и блиските на жртвите во синоќешниот пожар во модуларната болница во Тетово.

– Страшна трагедија во Тетово во Северна Македонија. Наше длабоко сочувство до семејствата и пријателите на жртвите кои ги загубија нивните животи. Нашите мисли се со повредените, наведе Рот во објавата на Твитер.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Англичаните се против идејата на Инфантино и ФИФА, Мундијалот да се игра на секои две години

Следно

Талибанците ги обвинија САД за кршење на мировниот договор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian