ФОТО+ВИДЕО: Тетово сѐ уште мириса на чад, на местото на трагедијата засилено полициско обезбедување

1 min read

Местото на вчерашната трагедија се уште мириса на чад. Екипата на „Слободен печат“ на лице место забележува засилено полициско обезбедување. Екипите на противпожарната единица работат на расчистување на местото, а увидната екипа работи на увид на причините за предизвикување на пожарот.

Фото: Слободен печат/Драган Митрески

Советот на Општина Тетово прогласи тридневна жалост соопшти денеска на прес-конференција. градоначалничката на Тетово, Теута Арифи.  Тaa изрази сочуство до семејствата на починатите и апелираше до институциите да ја продолжат истрагата.

– Во секое време кога ќе добиеме информации, ќе ги споделиме. Да се заблагодарам на сите сограѓани и на сите наши пријатели и во регионот и пошироко, кои се јавија и изразија подготвеност да помогнат, рече Арифи.

Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Фото: Слободен печат/Драган Митрески

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Црвениот крст ќе им додели по 30 илјади денари на семејствата на загинатите во пожарот во Тетово

Следно

Во ПСЖ само се смееја на понудата од Барса за Нејмар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian