Филипче не поднесува оставка, ќе чека да заврши истрагата

1 min read

Не бегам од одговорност, но одлуката за тоа дали ќе поднесам оставка, ќе ја донесам по завршувањето на истрагата, изјави министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференцијата по повод вчерашната трагедија во модуларната болница во Тетово, во која загинаа 14 лица.

„Поради тоа што и во овој период има потреба од менаџирање на кризата, посебно околу пациентите во Тетово и сето она што значи процес на завршување на обдукционите наоди,“ изјави Филипче.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Беретини го призна поразот: Новак има нешто што го прави најдобар на сите времиња

Следно

Британската агенција одобри употреба на трета доза против коронавирус, наскоро и конечна одлука

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian