Црвениот крст ќе им додели по 30 илјади денари на семејствата на загинатите во пожарот во Тетово

1 min read

Црвениот крст на Република Северна Македонија соопшти дека во знак на солидарност и хуман гест, на семејствата на загинатите во пожарот во ковид-центарот во Тетово ќе им додели еднократна парична помош во висина од 30 000 денари.

– Црвениот крст на Република Северна Македонија уште еднаш длабоко сочувствува со семејствата на загинатите и повредените граѓани во трагичниот пожар во ковид – центарот во Тетово, стои во соопштението.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Трагедија во Египет, се срушила станбена зграда, најмалку тројца загинати

Следно

ФОТО+ВИДЕО: Тетово сѐ уште мириса на чад, на местото на трагедијата засилено полициско обезбедување

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian