Американка доцнела на својот лет, па јавила дека во него има бомба

1 min read

Жена од Чикаго е уапсена на аеродромот во Флорида, откако пренела лажна дојава поради бомба во авион, пренесува Чикаго Трибјуне.

Марина Вербитски (46) во понеделникот наутро била уапсена на меѓународниот аеродром Форт Лаудердал-Холивуд, соопшти полицијата.

Вербитски на вработените во аеродромот им рекла дека во нејзиниот багаж, кој веќе бил во авионот, имало бомба, откако и било соопштено дека доцни и затоа не може да се качи на летот.

Потоа таа била уапсена, а патниците биле евакуирани. Летот бил запрен, по што во авионот бил извршен претрес, кога се потврдило дека таа дојава била лажна.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Рекорди кои Ѓоковиќ сè уште ги брка на Грен слем турнирите

Следно

Украина е најновата земја која го легализира биткоинот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian