Активистот Арианит Џафери и се заканува на Владата со крвопролевање

1 min read

Во една од објавите на социјалните мрежи на градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари во кој тој бара оставка од Владата на Република Северна Македонија, граѓанскиот активист на Еко Гуерила, Арианит Џафери, реплицираше со еден заканувачки јазик кон влада, информира opinionshqip.live

Ова е една од репликите на Џафери:

„Тука ќе гори оган и ќе се пролее крв“.

Инаку Аријанит Џафери е познат како близок пријател на кандидатот на Алијансата за Албанците за градоначалник на општина Тетово, Вулнет Мурсели, кого постојано го поддржува.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Пендаровски: Засега нема индиции дека пожарот во Тетово е подметнат

Следно

Пожари во Шпанија, евакуирани 500 лица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian