Земјотрес од 4,5 степени ја потресе Босна и Херцеговина

1 min read

Во 13.28 часот е регистриран земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтер, објави Европскиот сеизмолошки центар.

Потресот бил на длабочина од 10 километри, а се почувствувал во Сараево, Тузла и Бања Лука.

Што се однесува до епицентарот, тој бил на 65 километри северозападно од Сараево.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Пендаровски: Македонската државност е нашето најголемо заедничко историско постигнувањe

Следно

(ВИДЕО) Мишо Докмановиќ: САД со безбедносен чадор врз РС Македонија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian