ВИДЕО | НАТО заедно со нас го слави Денот на независноста: Запознајте ја специјалната единица „Волци“

1 min read

На 27 март 2020 година, Република Северна Македонија стана триесетта земја членка на Алијансата, а денес тие заедно со нас го слават Денот на независноста на нашата држава.

По тој повод, на официјалниот Твитер профил денес беше објавено видео во коешто беше претставена нашата специјална единица „Волци“.

– Запознајте ја нивната елитна единица, кои себеси си се нарекуваат „Волци“, стои во описот на видеото.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: И математиката го кажа своето, Роналдо е најдобриот играч на сите времиња

Следно

ВИДЕО: Дали е можно? Направен пенал по само пет секунди игра (ВИДЕО)

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian