Трагедија во Русија: Министерот за вонредни ситуации загина за време на вежба во Норилск

1 min read

Рускиот министер за вонредни ситуации Евгениј Зиничев загина за време на вежба во Норилск, соопшти денеска ресорното Министерство.

– Со жалење ве известуваме дека при извршување своите службени должности за време на меѓусекторска вежба за заштита на арктичката зона од вонредни ситуации, спасувајќи човечки животи трагично загина шефот на Министерството за вонредни ситуации Евгениј Зиничев, соопшти Министерството.

Не се откриени повеќе детали за тоа што се случило.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Михо Пановски по повод 30 години независност: Тајните комунистички служби сѐ уште ги држат конците

Следно

ВИДЕО | Орден „8 Септември” за првиот претседател на Собранието Андов и пратеници во мандатниот период од 1990 – 1994 година

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian