МЗ: Потврдени 10 жртви во пожарот во Тетово, бројката не е конечна

1 min read
Во Тетово се случи несреќа која однесе повеќе човечки жртви. До моментов се потврдени десет загинати во пожарот, но бројката може да порасне. Ова е многу тажен ден, министерот за здравство д-р Венко Филипче, изразува најдлабоко сочуство до семејствата.
Лекарите се борат за животите на повредените, да им посакаме среќа и да останеме со мислите со нашите сограѓани вечерва.
МЗ апелира до медиумите и граѓаните  да не се шпекулира со бројките. Сите потврдени информации навреме ќе ги споделиме.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Милевски: Македонија нема одиграно подобар фудбал, до последен момент нема да се знае кој ќе биде втор во групата

Следно

Заев најави брзо утврдување на причините за пожарот, изрази сочуство до семејствата на починатите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian