Кикс на Ерменија, не успеа да го победи аутсајдерот Лихтеншптајн

1 min read

Селекцијата на Ерменија која е дел од групата Ј у е конкурент на Македонија за второто место кое носи во баражот за пласман на СП 2022 година, направи кикс на домашен терен.

Ерменците кои по првите три кола имаа три победи, во септемвриот циклус не успеа да победи во трите натпревари. По ремито во Скопје и поразот од Германија, Ерменците денеска одиграа само 1:1 против аутсдајдерот Лихтенштајн.

Ерменците поведоа во судиското надополнување во првото полувреме со голот на Мхтаријан од пенал, додека конечните 1:1 ги постави Фрик во 80. минута.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лајчак: Ставовите на Белград и Приштина и понатаму се многу далеку

Следно

Вучиќ: Различни сили ќе се обидат да ја намалат моќта на Србија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian