До вчера 13 502 лица се провериле во Избирачкиот список, утре завршува увидот

1 min read
Заклучно со вторник, 7 септември, вкупно 13 502 лица се провериле во Избирачкиот список, поднесени се вкупно 122 барања за запишување во Избирачкиот список, 31 барање за бришење на податоците од Избирачкиот список и 39 барања за измена на податоците во Избирачкиот список.
Исто така, до Државната изборна комисија, на е-маил адресата [email protected]  се поднесени вкупно 73 барања.
Постапката за јавен увид во Избирачкиот список завршува утре на полноќ.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Заев: Должност ни е да ја прифатиме независноста со сета почит кон генерацијата што го зачува континуитетот на државноста

Следно

ВИДЕО: И математиката го кажа своето, Роналдо е најдобриот играч на сите времиња

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian