ВИДЕО: Киран Трипие стана Стрипие: Репрезентантивците на Андора го оставија Англичанецот само по долна облека

1 min read

Англискиот репрезентативец Киран Трипие објави урнебесно видео на социјалните мрежи на кое се репрезентативците на Андора му ја зедоа опремата и го оставија само по долна облека.

Левиот бек веше во првиот тим на Англија која во неделата со 4:0 ја совлада Андора, а по натпреварот не сонуваше дека противниците ќе сакаат нешто повеќе од неговиот дрес.

„Ми снема работи за менување“, се шегуваше Трипие кога на противничките играчи им ги даде дресот, шорцот и копачките, а тој остана само во долна облека.

Благодарам на размената, ми бесе сон да играм против вас“, му рече дефанзивецот на Андора, Марк Вале.

Барањето на репрезентативците на Андора да добијат дел од опремата на противниците не е изненадување бидејќи тие се полуаматери, преку ден работат како поштати, пекари, рибари, а навечер играат фудбал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kieran Trippier (@ktrippier2)

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Честитка и од Мас: Во текот на овие три децении, вашата земја постигна големи достигнувања

Следно

Владата усвои декларација која предвидува експресни возни линии меѓу главните градови на Западен Балкан

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian