Сончево со мала облачност, температурата до 28 степени

1 min read

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури ќе се движат од 7 до 16 степени, а дневните од 19 до 28 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност. Утринската температура ќе достигне до 13 степени, а дневната до 27 степени.

Извор: УХМР

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Денес се празнува Светиот апостол Тит

Следно

Џафери на Првиот парламентарен самит за борба против тероризмот во Виена

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian