Радев: Не чекаат нови избори

1 min read

 Третиот мандат за формирање нова бугарска влада му беше вратен на претседателот Румен Радев. Го врати претседателката на БСП, Корнелија Нинова, јави дописникот на МИА од Софија. Претседателот Радев и честиташе на Нинова за нејзиниот одговорен пристап кон преговорите за формирање влада во рамките на третиот мандат.

„За жал, нe  чекаат нови избори и нови преговори. Верувам дека БСП повторно ќе биде активен учесник во нив и ви посакувам успех”.

Корнелија Нинова изјави дека вложиле напори и одговорност, но не нашле поддршка од Има ли таков народ, Демократска Бугарија и Исправи се БГ. Доаѓаме

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ахмети: Градиме капитални проекти што ќе ги наследат генерации

Следно

ВИДЕО | Честитка и од Мас: Во текот на овие три децении, вашата земја постигна големи достигнувања

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian