Пожарникарите цела ноќ се бореа со пожарот во Мршевци

1 min read

Македонските пожарникари цела ноќ го гаснеа пожарот кај Мршевци, кој синоќа се прошири низ целото село. 

Извори на „Слободен печат“ од противпожарните служби тврдат дека пожарникарите чекаат нови наредби и дека во моментот работат на целосно гаснење на пожарот. Нови информации околу настанувањето на пожарот засега нема.

Пожарот вчера избувна во попладневните часови и брзо се рашири кон соседното село Дељадровце. Од противпожарните служби тврдат дека се работи за запалена сува трева на непристапен терен, но не е зафатено и шумското подрачје во моментов.

ВИДЕО: Цело Мршевци е на нозе во борба со шумскиот пожар, утре наутро ќе гасне и армиски хеликоптер

Пожарот кај Бучинци се ближи кон куќите, а никој не го гасне, алармираат жителите

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Скупи фестивал“ во Куршумли ан

Следно

Од 8 до 14 септември ќе се одржува Саемот на книгата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian