Поранешниот шеф на Ферари: Шумахер е сè подобар – се опоравува, но со последици

1 min read

Жан Тод, екс прв човек на Ферари, откри нови детали за состојбата на Михаел Шумахер во интервју за новинарите.

Седумкратниот светски шампион во Формула 1 беше тешко повреден при скијање во 2013 година. Се стравуваше дека Германецот ќе биде во вегетативна состојба до крајот на животот, и покрај социјалните медиуми и хиперинфлацијата на вестите, неговото семејство успеа строго да ги чува сите информации околу состојбата на Шуми.

Се знае само тоа дека за него се грижи неговата сопруга Корина. Се појавија и информации дека поради огромните трошоци за лекување треба да го продаде имотот, но тоа не е потврдено.

Според Тод, Шумахер се чувствува подобро.

– Неговата состојба полека, но сигурно се подобрува. Поминав многу време со Корина. Таа е храбра жена и го води целото семејство. Благодарение на неа и големата посветеност на докторот, Михаел преживеа, но со последици – вели Тод.

И поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон, кратко зборуваше за состојбата на Шумахер.

– Тој не е со нас во моментов. Ќе се опорави и потоа ќе одговори на сите прашања – рече Еклстон.

Ужасни вести: Откриено во каква состојба е легендарниот Михаел Шумахер

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Јанкуловски: Со пунктот на УКИМ ќе се забрза процесот на вакцинација на студентите

Следно

Канадскиот премиер погоден со чакал при посета на фабрика

Latest from Blog

АРСОВСКА ЈА ЧУВААТ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР – градоначалничката „се плаши“ да излезе и да се сретне со приватните превозници, но и со новинарите! (ФОТО)

Откако денеска беше најавен протест на приватните превозници градот Скопје буквално опколено со полициски службеници. Градоначалничката

MacedonianEnglishAlbanian