Пендаровски до Бајден: Нашето партнерство ќе продолжи да им користи на нашите народи во годините што доаѓаат

1 min read

Му благодарам на претседателот на Соединетите Американски Држави, Џозеф Р. Бајден за упатената честитка по повод Денот на независноста на македонската држава, напиша претседателот Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил.

– Како сојузници во НАТО, како што вели и претседателот Бајден во честитката, Северна Македонија и САД ги обединуваат нашите заеднички демократски вредности и посветеност на човековите права. Нашето партнерство ќе продолжи да им користи на нашите народи во годините што доаѓаат, стои во неговата објава.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Обвинителство на БиХ: Поднесено обвинение за финансирање терористички активности

Следно

Скандал: Таравари го напаѓа граѓанското општество која ја осудува неговата неспособност

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian