ВИДЕО: Холандски тенисер ги учи новинарите како му се изговара презимето

1 min read

Ботик ван де Зандшулп по пласманот во четвртфиналето на УС Опен одлучи да ги подучи новинарите и да им објасни како правилно се изговара неговото презиме.

Холандскиот тенисер е еден од тројцата квалификанти кои стигнаа до осминафиналето на УС Опен, но тој направи уште една сензација, го победи фаворитот Диего Шварцман со 6.3,6.3,5:7,5:7,6:1 и си закажа четвртфинална пресметка со вториот носител Данил Медведев кој исто така има проблем со изговорот на неговоте презиме.

Неговите успеси ги збунија новинарите, посебно тие од САД кои имаат проблем со изговорот на неговото презиме. Поради тоа Ван де Зандшулп на прес-конференцијата по победата над Шварцман одлучи да ги подучи новинатите како се изговара неговото презиме.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Галичица гори и после дождот, екологистите бараат итно да се интервенира

Следно

Над 151 милион денари исплатени на сметките на лозарите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian