Шпанецот Лахоз ќе ни суди против Романија

1 min read

Шпанскиот судија Антонио Матеу Лахоз ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Македонија и Романија кој во среда ќе се игра на Националната Арена „Тодор Проески“.

Ова ќе биде третиот натпревар за Македонија во септемврискиот циклус од квалификациите за пласман на СП 2022 година.

Лахоз нема да и суди прв пат на Македонија, тој ја делеше правдата пред две години која „рисовите“ загубија од Полска со 2:0 во квалификациите за Евро 2020. Првиот натпревар помеѓу Македонија и Романија во квалификациите заврши со пораз на „рисовите“ од 3:2.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Тениската асоцијација на Ѓоковиќ доби моќна поддршка, тоа е основачот на АТП

Следно

Пожарот кај Бучинци се ближи кон куќите, а никој не го гасне, алармираат жителите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian