Шилегов: Јас и Бени сме пријатели, тој во втор круг ќе ме поддржи

1 min read

Градоналачникот на Скопје, Петре Шилегов на денешната прес-конференција беше прашан што мисли за кандидатурата на Бени Шаќири за градоначалник на Град Скопје од страна на партиите ДОМ и ЛДП,.

Коментирајќи ја одлуката, Шилегов изрази убедување дека во вториот круг Шаќири ќе го поддржи.

„Јас и Бени сме другари, пријатели. Јас ја почитувам сечија амбиција да направи исчекор во политиката во нашата држава. Јас убеден доколку има втор круг, Бени Шаќири ќе ме поддржи мене“ рече тој.

Бени Шаќири кандидат за градоначалник на Скопје, Никола Пановски носител на советничка листа од коалицијата „Одлучно за промени”

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кипар ја отстрани Северна Македонија од листата земји за патување на островот

Следно

Вознемирувачко видео | Убиени 12 офицери на Ирак

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian