Повредите ги мачат Романците пред доаѓањето во Скопје

1 min read

Следниот противник на фудбалската репрезентација на Македонија во квалификациите за Мундијалот во Катар, селекцијата на Романија се соочува со големи проблеми.

Селекторот на Романија, Мирел Радои, според медиумите нема да може да смета на пет фудбалери за дуелот кој ќе се игра в среда на Националната Арена „Тодор Проески“.

Последен кој се повреди е голманот Маријан Ајоани и тој нема да патува за Скопје.
Покрај Ахоани, селекторот Радои нема да може да смета ниту на Денис Алибец, Флорин Танасе, Ротариу и Драгуш. Првиот натпревар во рамки на квалификациите за пласман на СП 2022 година се одигра на 25 март во Букурешт и Романците славеа со 3:2.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Легендата го игра натпреварот на животот, Пеле опериран од тумор

Следно

Тинејџерите блескаат на УС Опен, Радукану трета квалификантка која ќе игра во четвртфиналето

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian