Почина германскиот амбасадор во Кина само две недели по стапување на должност

1 min read

Германскиот амбасадор во Кина, Јан Хекер, почина на нецели две недели по стапувањето на должност, соопшти германското Министерство за надворешни работи. Хекер имаше 54 години.

Тој беше советник за надворешна политика на германската канцеларка Ангела Меркел, а должноста амбасадор ја презеде на 24 август. Причината аз смртта допрва треба да биде потврдена.

Сите се изненадени од ненадејната смрт на Хекер.

-Хекер изгледаше среќен и добро кога минатиот петок во својот дом во Пекинг направи прием, изјави еден од гостите.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

УС Опен: Оже-Алиасим си закажа дуел со изненадувањето Алкараз

Следно

Шестмина Палестинци преку ископан тунел избегаа од израелски затвор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian