Милевски вели дека уште нема конечна одлука за неговата кандидатура за градоначалник на Битола

1 min read

Министерот за локална самоуправа и претседател на ЛДП, Горан Милевски, вели дека сѐ уште не е донесена конечна одлука за неговата кандидатура за градоначалник на Битола, иако партиските членови барале тој да „трча“ за градски татко, пишува Фокус.

Тој упати благодарност до членовите и граѓаните за поддршката за да се кандидира за функцијата.

Повеќе медиуми денеска објавија дека Милевски ќе биде кандидат на движењето „Одлучно за промени“, составено од неговата партија и ДОМ. Неофицијално, кандидатурата треба да биде официјализирана во текот на денот или најдоцна утре.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Најдобриот шахист во светот доаѓа во Струга, Карлсен ќе игра на Европскиот Куп

Следно

САД и сојузниците од Авганистан евакуирале 124.000 луѓе

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian