Легендата го игра натпреварот на животот, Пеле опериран од тумор

1 min read

Легендата на светскиот фудбал Пеле беше опериран во саботата, а на социјалните мрежи објави дека му е отстранет тумор на дебелото црево.

„Минатата сабота бев опериран поради отстранување на сомнителна лезија на дебелото црево. Туморот беше идентификуван за време на тестовите кои ми беа направени претходно“, напиша Пеле.
Според Ројтерс, Пеле веќе шест дена се наѓа во болница.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Цело Мршевци е на нозе во борба со шумскиот пожар, утре наутро ќе гасне и армиски хеликоптер

Следно

Повредите ги мачат Романците пред доаѓањето во Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian