Заев: За успешен попис неопходна е соработката од сите граѓани

1 min read
Премиерот Зоран Заев денеска преку „Фејсбук” ги повика граѓаните да соработуваат со попишувачите со цел после 20 години да се добијат релевантни податоци кои ќе бидат основа за креирање на идните политики.
– По 20 години, конечно нашата држава ќе добие релевантни и актуелни податоци кои понатаму ќе бидат основа за креирање на реални политики кои во целост одговараат на потребите на граѓаните. За оваа операција да биде успешна покрај професионалноста на вработените во Државниот завод за статистика и ангажираните инструктори и попишувачи, неопходна е соработката од сите граѓани. Затоа ве повикувам да бидете партнер во овој процес, затоа што само на овој начин Владата, јавните институции, локалната власт и бизнис заедницата ќе можат да обезбедат подобар живот за сите граѓани на Северна Македонија, напиша Заев

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Почна устоличувањето на митрополитот Јоаникијe во Цетиње, со хеликоптер пристигна во манастирот

Следно

Тага во Италија, почина млад фудбалер на Јувентус

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian