Вкупно 12128 лица се провериле во избирачкиот список

1 min read

Вкупно 12128 лица се провериле во избирачкиот список, заклучно со вчерашниот ден, соопшти Државната изборна комисија, која потсетува дека тече постапката за јавен увид во Избирачкиот список и истата ќе трае до 9 септември 2021 година.

Заклучно со вчдера се поднесени се вкупно 47 барања за запишување во избирачкиот список, 28 барање за бришење на податоците од избирачкиот список и 22 барања за измена на податоците во избирачкиот список.

Исто така, до Државната изборна комисија, на е-маил адресата [email protected]  се поднесени вкупно 42 барања.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Вучиќ: Очекувавме нереди, но митрополитот и патријархот инсистираа да се одржи устоличувањето

Следно

Квалификации за СП: Фудбалерите по прва гостинска победа против Исланд  

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian