Уапсен советник на црногорскиот претседател

1 min read

Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ објави дека е уапсен Веселин Вељовиќ, советник на претседателот на државата поради немирите во Цетиње.

Според РТЦГ уапсени се и други пет лица.

„Ја известувам јавноста дека брзата полициска акција, која ја наредив, само што стави лисици на Веселин Вељовиќ”, објави Кривокапиќ на Твитер.

Вицепремиерот Дритан Абазовиќ објави видео на Твитер и напиша дека се гледа како Веселин Вељовиќ и група пратеници на ДПС го започнале нападот врз полицијата утрово.

Pogledajte kako je Veselin Veljović, savjetnik Predsjednika države i grupa poslanika DPS započela jutros napad na @PolicijaCG .

Sad je valjda svima sve jasno!
Apelujemo na mir i spuštanje tenzija. pic.twitter.com/TRwaiJQrkr

— Dr Dritan Abazovic (@DritanAbazovic) September 5, 2021

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Салах го шокираше Ливерпул , бара да има најголема плата во Премиер лигата

Следно

Генерал Марк Мили: Авганистан се движи кон граѓанска војна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian