Струмичанец со огнено оружје усмртил куче

1 min read

Во текот на вчерашниот ден лице од Струмица со огнено оружје усмртило куче, по што лицето било лишено од слобода.

– На 04.09.2021 во 23,45 часот од полициски службеници од СВР Струмица бил лишен од слобода Т.Г.(59) од Струмица затоа што истиот ден околу 19,55 часот тој со огнено оружје усмртил куче. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, стои во соопштението од МВР.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Објавен факсот со кој бараше да си замине од Барселона: Искрено ваш, Лионел Меси

Следно

Италија планира да ја пресели Амбасадата од Кабул во Доха, Катар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian