Опозицијата го промовираше својот кандидат за градоначалник на Кичево

1 min read

Опозицијата го промовираше својот кандидат за градоначалник на Кичево. Од ОК на ВМРО-ДПМНЕ соопштија дека во изборната трка влегува д-р Александар Јовановски.

 

„На наше големо задоволство на денешната седница на Централниот комитет д-р Александар Јовановски е избран за кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Кичево.Идниот градоначалник синоќа беше претставен и пред членовите на Општинскиот комитет“, стои во објавата на ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Морати верува во Португалецот: Мурињо ќе доминира во Серија А

Следно

Над 550 учесници на офф-роад релито низ Осоговските Планини

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian