Одлична трка за Иџе, го освои шестото место на легендарната „Имола“

1 min read

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски-Иџе имаше одлична трка во рамки на ТЦР шампионатот во Италија. Иџе на легендарната патека „Имола“ го освои шестото шесто иако трката ја започна од 16. позиција.

На вчерашната трка, исто така на Имола, Стефановски го освои осмото место, а исто така стартуваше од 16 позиција.

Победник на денешната трка беше Италијанецот Кевин Чекон, второто место му припадна на Матијас Бахтел, а треттото на Душан Курил.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Над 550 учесници на офф-роад релито низ Осоговските Планини

Следно

Талибанците го објавија новиот кодекс на облекување за студентките

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian