На граничните премини нема задржувања за влез и излез

1 min read

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово-Велес, Маврово-Дебар-Струга, Виница-Берово и Кочани-Делчево.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Генерал Марк Мили: Авганистан се движи кон граѓанска војна

Следно

По трет пат ТРЧАЈ БЕ во Битола

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian