ВИДЕО: Тенисерите на теренот помалку важни, таа го „украде“ шоуто на УС Опен!

1 min read

Една атрактивна блондинка се најде во центарот на вниманието на грен слем турнирот „УС Опен“ во Њујорк (САД), а причина не се нејзините тениски вештини.

Таа од трибините го следеше дуелот во машка конкуренција помеѓу Баутиста Агут и Оже Алијасим.

Во моментот кога камерите почнаа да ја снимаат, одлучи да го обележи тоа на еден необичен начин.

Испи цела чаша пиво и ги забавуваше фановите на стадионот и оние пред ТВ екраните.

Од она што го видовме, ова не ѝ беше првпат, дефинитивни повеќе овации од двајцата тенисери на теренот. На видео записот можете да погледнете како сето тоа изгледаше:

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Ел Тигре“ Фалкао е нов соиграч на македонскиот голман Димитриевски

Следно

„ПСС Рејсинг Тим“ со одлични квалификации во Германија, Давидовски стартува второпласиран

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian